„Program profilaktyki uzależnień Antymina” w SOSW w Olbięcinie

12.01.2016 odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olbięcinie „Program profilaktyki uzależnień Antymina” połączony z występem artystycznym, a konkretnie koncertem rapu chrześcijańskiego. Osobami prowadzącymi byli Mirosław „Kolah” Kolczyk i Andrzej Jaśtak, którzy opowiedzieli młodzieży o różnego rodzaju substancjach psychoaktywnych, w tym dopalaczach, oraz ich wpływie na organizm. Nawiązując do swojej przeszłości pan Mirek w ciekawy i bardzo emocjonujący sposób opowiedział o tym, jak tego typu substancje mogą zniszczyć człowiekowi życie. Sposób w jaki przedstawił on swoją historię i związane z nią „przejścia” życiowe i problemy na tyle poruszyły młodzież i grono pedagogiczne, że pojawiły się u nich nawet łzy w oczach, co świadczy o tym, iż swoim przekazem pan Mirek dotarł do większości zgromadzonych osób. O emocjonalnym odbiorze może świadczyć również fakt, że podczas wykonywania utworów nacechowanych wiarą w Boga oraz rodzinę, prawie wszyscy próbowali śpiewać refren piosenki, a niektóre piosenki jeszcze kilka dni po występie były słuchane przez uczniów. Oznacza to, ze taka forma spotkań jest bardzo atrakcyjna dla młodych ludzi i bardzo dużo z takich koncertów wynoszą oni informacji, utożsamiając się niejako z osobą prowadząca. Dzięki temu bardziej przeżywają całość spektaklu i jest szansa, że w późniejszym życiu będą unikać takich sytuacji, które mogą wpędzić je w kłopoty związane z zażywaniem dopalaczy czy innych substancji zmieniających świadomość, co może nawet uratować im życie.
Zorganizowanie programu było możliwe dzięki finansowej pomocy Starostwa Powiatowego w Kraśniku, firmie Wod-Bud Kraśnik oraz firmie Carsystem-Wschód Kraśnik.

Opublikowano: 27 stycznia 2016 12:49

Sponsorzy Programu Profilaktycznego Antymina