"Z przyrodą za pan brat"

Tradycyjnie już od wielu lat w naszym Ośrodku obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku uroczystość przebiegała pod hasłem ,, Palący Temat- Niska Emisja" i była częścią realizowanego w szkole projektu edukacyjnego "Z przyrodą za pan brat".
Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Rozpoczął się apelem okolicznościowym z okazji Dni Ziemi, którego głównym celem było przybliżenie zagadnień związanych z problematyką występowania zjawiska Smogu oraz zachęcenie wychowanków do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska.
W ramach obchodów Dni Ziemi przeprowadzony został konkurs wiedzy o ochronie środowiska. Uczestnicy rozwiązywali zadania i udzielali odpowiedzi na pytania związane z ekologią. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny, którego laureatami zostali : A.Bańka, G.Poprawski, P.Garbacz.

Organizatorami Dni Ziemi były panie: A.Jabłońska-Ośka, M.Łysak

W realizacji programu ekologicznego "Z przyrodą za pan brat" bierze udział Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Opublikowano: 22 kwietnia 2016 09:40

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 513

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jerzego Rudlickiego w Olbięcinie

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony