Dzień Kształcenia Zawodowego 2016

W dniu 19 maja 2016 r. w godz. od 10:00 – 14:00 w Ośrodku Szkolno-wychowawczym w Olbięcinie odbył się Dzień Kształcenia Zawodowego.  W imprezie wzięli udział Pan Eugeniusz Pelak-Lubelski Wicekurator Oświaty, Pan Zbigniew Leziak-kierownik wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz przedstawiciele przedsiębiorstw: Pani Anna Szumna i Pan Tomasz Widerlik, którzy przedstawili swoją ofertę zatrudnienia oraz warunki jakie muszą spełnić potencjalni kandydaci do pracy. Poza tym wśród gości byli uczniowie zaprzyjaźnionych szkół wraz z opiekunami oraz inni zaproszeni goście.

Ciekawym punktem imprezy był wykład „Zmysły w ocenie jakości żywności” dr hab. Joanny Stadnik pracownika naukowego  Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Podczas „Dnia Kształcenia Zawodowego" został prezentowany dorobek zawodowy uczniów w formie multimedialnej (udział w targach pracy, wykonywanie różnych dekoracji, zdobienie tortów, pokaz pieczenia chleba czy zdobienia pierników oraz prezentacja wyników konkursów gastronomicznego i ogrodniczego (I miejsce).

Na odwiedzających gości czekało również szereg atrakcji, które ubogaciły ten dzień. Jedną z nich był pokaz cukierniczy ,,Innowacyjne dekoracje tortów i zdobienie ciast " połącznony z degustacją, prowadzony przez nauczyciela praktycznej nauki zawodu i uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Dodatkową atrakcją była promocja zdrowej żywności poprzez pokaz pyszności z lasów i łąk. Pod okiem nauczycieli uczniowie wykonali kolorowe misy lodowe, różnorodne sałatki z ziół i roślin z łąki oraz serwowali owocowe i kolorowe koktajle.

Ciekawostką okazał się pokaz carvingu czyli pokaz dekoracji wyczarowanych z owoców i warzyw, który cieszył się dużą popularnością.

Podczas imprezy dochodziły zapachy z grila i tam można było spróbować smakołyki z rusztu tj: szaszłyki, nadziewane ziemniaki, karkówkę, chrupiące skrzydełka oraz kiełbaski.

Ciekawą inicjatywą była również wystawa pokazująca prace uczniów, jak również promująca naukę j. angielskiego i zawody rolnik i ogrodnik.

Na terenie szkoły odbyły się także pokazy: tańca sportowego oraz tańca nowoczesnego oraz przedstawienie teatru Mlekołaki pt: ,,Kopciuszek". Dużą popularnością cieszył się też pokaz  boksu.

Z całą pewnością „Dzień Kształcenia Zawodowego był świetną okazją do integracji środowiska lokalnego. Przede wszystkim jednak była to okazja dla gimnazjalistów do poznania oferty edukacyjnej placówki oraz całego zaplecza edukacyjnego. Obecność odwiedzających gości świadczy o zainteresowaniu naszą placówką, co jest niewątpliwie sukcesem wszystkich osób przygotowujących ten wyjątkowy dla całej społeczności dzień.

Opublikowano: 19 maja 2016 12:47