Piknik Rodzinny 2016

piknik rodzinny 2016

W dniu 2 czerwca 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olbięcinie odbyło się cykliczne spotkanie integracyjne pod hasłem ,,Piknik Rodzinny”. Impreza organizowana już od ośmiu lat pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kraśniku, ma na celu integrowanie środowisk wychowawczych uczniów  tj.: rodziców i opiekunów z nauczycielami i wychowawcami Ośrodka. Wspólne świętowanie ,,Dnia Dziecka”, ,,Dnia Matki”, ,,Dnia Ojca”, pełni ważną rolę w umacnianiu więzi i tworzeniu atmosfery wzajemnego zrozumienia, oraz skutkuje owocną współpracą.

Tegoroczne spotkanie uświetnił swoją obecnością Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Kraśniku pan Zbigniew Leziak, oraz Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kraśniku pan Andrzej Miśkiewicz. Uroczystość składała się z części artystycznej, przygotowanej i przedstawionej przez naszych wychowanków, pod kierunkiem wychowawców:

• Montaż słowno- muzyczny panie: Iwona Banaszek i Halina Mańkowska.
  • Teatr ,, Mlekołaki” przez panie: Jolantę Koniarz i Mariolę Borowską.
  • Zespół Taneczny „Salta” przygotowany przez panią Grażynę Trześniewską.

Oprawę muzyczną całości zapewnił jak zawsze pan Andrzej Wierzchowiak.

Po uczcie duchowej jakiej dostarczyła część artystyczna, licznie przybyli goście, zostali zaproszeni na poczęstunek do stołówki szkolnej.

Smakołyki na stole zawdzięczaliśmy paniom prowadzącym naukę zawodu o kierunku kucharz i cukiernik, które przygotowały je wraz ze swoimi podopiecznymi.

Obsługę przy stołach również zapewniła młodzież z kierunków kulinarnych.

Podczas wspólnej biesiady wychowankowie wręczyli przybyłym gościom specjalnym, oraz swoim rodzicom i opiekunom  własnoręcznie przygotowane (ale pod kierownictwem wychowawców z internatu) upominki.

„Piknik Rodzinny” jak widać  jest wydarzeniem, które łączy i integruje grono nauczycielskie w przygotowaniach, daje każdemu zainteresowanemu pedagogowi możliwość zaprezentowania swoich dokonań w pracy z dziećmi, zaś rodzicom i opiekunom daje obraz pracy szkoły i internatu, w rozwijanie talentów i dokonań ich dzieci.

Organizatorem całości była jak zwykle pani Anna Niekra.

Zobacz zdjęcia na Facebooku

Galeria 1