Konkurs ,,PIEROGOWY ZAWRÓT GŁOWY”

W dniu 16.11.2016r.  w pracowni gastronomicznej ZSZ odbył się  konkurs ,,PIEROGOWY ZAWRÓT GŁOWY” Konkurs obejmował uczniów kształcących się w zawodzie kucharz i miał na celu opanowanie przez nich technik przygotowywania potraw z uwzględnieniem zasad higieny i estetyki pracy. Stanowił też okazję do przygotowania się do egzaminu zawodowego. Pozwalał na rozwijanie pasji kulinarnych, promowanie tradycyjnych polskich wyrobów, był alternatywą na  ciekawe spędzenie czasu i dobrą zabawą.

Konkurs obejmował dwie części:

- teoretyczną  (testy gastronomiczne i z przedsiębiorczości)

- praktyczną (wykonanie pierogów)

Praca grupowa umożliwiła podział zadań zarówno w części testowej jak i przy wykonaniu pierogów. Wszystkie czynności wykonywano z wielkim zaangażowaniem i przejęciem. Uczniowie wykazali się dobrą organizacją pracy, pomysłowością i dokładnością. Dzięki temu jeszcze przed upływem wyznaczonego czasu komisja konkursowa mogła ocenić smaczne wyroby podane na kilka sposobów z dodatkiem surówek. Każda grupa krótko zaprezentowała swoje pierogi: ruskie, z kapustą i pieczarkami, z soczewicą.

Po degustacji, uwzględniając kryteria oceniania,  jury na czele z panią dyrektor przedstawiło wyniki konkursu:

Pierwsze miejsce -klasa III

Drugie miejsce – klasa II

Trzecie miejsce – klasa I

Wyniki odzwierciedlały poziom zaawansowania wiedzy i umiejętności uczniów, co zostało uhonorowane dyplomami.

W konkursie wzieli udział następujący uczniowie:

Klasa I ZSZ:

1.      Jędzura