Rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

W dniu 9 grudnia w świetlicy Ośrodka z okazji obchodów roku sienkiewiczowskiego odbył się apel pt. „O dwóch wielkich Polakach: Henryku Sienkiewiczu i Tadeuszu Wierusz-Kowalskim”. Zgromadzeni obejrzeli film o H. Sienkiewiczu przygotowany przez prowadzącego apel oraz prezentację multimedialną opowiadającą o tym co łączyło Henryka Sienkiewicza z Tadeuszem Wierusz-Kowalskim  właścicielem majątku w Olbięcinie. W konkursie wiedzy o Sienkiewiczu i Wierusz-Kowalskim wzięły udział dwuosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy. Apel zakończony został wręczeniem przez Panią dyrektor szkoły Annę Kot nagrody głównej zwycięskiej klasie reprezentowanej przez Magdalenę Czajkę i Jakuba Papierza i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Apel przygotował  Marek Gołąb.

Opublikowano: 09 grudnia 2016 11:26