"Bal Niepodległości" w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

W środę 14 listopada 2018r. w naszym ośrodku odbył  ,,Bal Niepodległości” upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Bal rozpoczął się zaproszeniem wszystkich do wspólnego poloneza. Uczniowie zaprezentowali zachwycający taniec z biało-czerwonymi symbolami. Porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.  Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe wyeksponowane w konkursowych pracach plastycznych uczniów pt.  ,,100-lecie niepodległości” oraz   koncert  pieśni patriotycznych ,,Dla niepodległej.  Przy dźwiękach muzyki rozbrzmiewały najbardziej znane pieśni, które towarzyszyły polskim legionistom podczas ich walk w czasie I wojny światowej: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko..”, „Szara piechota”, czy „Przybyli ułani pod okienko”.

Po części artystycznej uczniowie świętowali odzyskanie niepodległości podczas wspólnej zabawy,  „Pociągiem do wolności” zabrali uczestników  w wirtualną podróż. Podczas balu uczestnicy uroczystości mogli podziwiać i degustować smakołyki przygotowane w biało-czerwonych barwach, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów szkoły zawodowej i branżowej.  Podniosłą atmosferę dopełniała dekoracja sali.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

Opublikowano: 14 listopada 2018 12:55