Sprzatanie Świata 2020

PLASTIK REZYGNUJĘ REDUKUJĘ  SEGREGUJĘ

Celem  tegorocznej akcji było propagowanie wśród wychowanków  postawy ekologicznej oraz zachęcenie   do redukcji plastiku z życia codziennego i odpowiedzialnej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych.

Wychowankowie poszczególnych  grup wychowawczych podczas zajęć wychowawczych zostali zapoznani z możliwościami zredukowania zużycia plastiku oraz przypomnieli sobie wiedzę na temat  ich prawidłowej segregacji. Ponadto wyposażeni w odpowiedni sprzęt i pozytywną mobilizację zajęli się porządkowaniem terenu wokół Ośrodka. Dzięki temu, że podeszli do swoich zadań bardzo sumiennie udało im się oczyścić najbliższe otoczenie co przyniosło wszystkim sporo satysfakcji.

M.Łysak

Opublikowano: 24 września 2020 10:43